Геркулес — м’ясо-яєчна порода курей


З давніх часів люди прагнули до того, щоб одомашнювати птахів і тварин. Кури не виняток. Несучість і ніжне м’ясо роблять квочку улюбленицею птахівників. Серед безлічі порід виділяються кури Геркулес – фото, опис та відгуки про які ви знайдете в цій статті. Що ж відрізняє їх від інших пернатих? Давайте поговоримо про це вже зараз.

Огляд породи

Займаючись розведенням курей, багато фермерів прагнули до того, щоб ці птахи були максимально «плідними», здоровими фізично і володіли великими розмірами. Поява цієї породи була зустрінута на ура, адже нарешті така популяція була отримана. Соковите м’ясо, відмінні яйця з великим жовтком, виживаність навіть у складних погодних умовах — все це вигідно відрізняє їх від «сестер». Завдяки стійкості до захворювань, кури породи Геркулес швидко набирають вагу, що дозволяє їм отримувати здорове потомство, яке також має великі розміри.

Слід зазначити, що і молодняк відрізняється завидним здоров’ям. Якщо врахувати, що курчата інших порід, трапляється, не доживають і до декількох місяців, курчат породи Геркулес точно не доведеться «рахувати по осені». Відповідно до відгуків фахівців, «діточки» мають відмінне здоров’я.

Відомо, що багато з порід курей мають агресивний характер. На щастя, на курочок породи Геркулес це не поширюється. Парадоксально, але, незважаючи на їх войовничу назву, ці птахи відрізняються спокійною вдачею. У їх характеристику можна запросто записати і такі якості, як цікавість і добродушність.


Походження породи

Симпатичні курочки і півники Геркулес з’явилися у 2000 році завдяки старанням професора Бондаренко. Український вчений і його команда працювали не покладаючи рук, і лише через 10 років їх кропітка праця принесла свої плоди. В результаті схрещування бройлерів і курей генофондного виду на світ з’явилися чарівні курчата. Їх швидкий ріст і розвиток вразили вченого, так само як і той факт, що дорослі кури досягають великих розмірів. Саме з цих причин порода отримала свою назву — Геркулес.

Зовнішній вигляд

Подібно знаменитому грецькому герою, кури цієї породи відрізняються дивовижною потужністю. Відповідно до характеристики, вони мають велику грудну клітку, масивний, міцно збитий тулуб, потужні ноги і добре розвинену мускулатуру. На стегнах курочок, як правило, пишне оперення. На фото можна відзначити довгий хвіст з заокругленням на кінці, який відрізняє їх від інших порід. Крила цих птахів надійно заховані під густим оперенням.

Голова, як правило, невелика, а дзьоб вигнутий. У цих курочок найчастіше очі червоного кольору. Як і інші породи, кури Геркулес мають червоний гребінь. Права і ліва частина голови прикрашені суржиком в тон гребінцю.

Що стосується забарвлення, то курочки і півники відрізняються колірною різноманітністю. Це пов’язано з тим, що у «створенні» даної породи брали участь багато видів птахів. Якщо поглянути на фото, то можна побачити різне оперення: сріблясте, коричнювате, сіре, жовто — чорне. Саме густий пух дозволяє курям Геркулес стійко переносити холод взимку.

Продуктивність

У характеристиці цієї породи значиться, що несучка дає понад 200 яєць на рік. Кожне яєчко має великий жовток, воно вагою приблизно 60 грам. Самі кури досягають ваги 3,5 кг — 4 кг, а півні — більше 4,5 кг. Так як це м’ясо-яєчна порода, то приріст в масі тіла досягається за короткі терміни. Півні відрізняються витривалістю і силою, а курочки починають нести яйця вже в перший рік життя.

Догляд та утримання

Важливо відзначити, що на відміну від своїх пернатих «сестер», курочки Геркулес менш вимогливі до годівлі та умов утримання. Відповідно до опису фахівців, є ряд правил, яких необхідно дотримуватися. Перш за все, важливо розуміти, що кури потребують продуктів, що містять азот, кальцій і мінеральні речовини. Якщо птаху чогось буде не вистачати, він почне клювати те, що абсолютно не придатне до їжі, зокрема, штукатурку. Зустрічаються випадки, коли курка, яка потребувала достатній кількості мікроелементів, розкльовує яйця.

Годувати курей породи Геркулес необхідно комбікормами, а ось курчатам зарано давати таку їжу. Щоб пухнасті грудочки добре виглядали і залишалися здоровими, в їх раціоні повинні бути присутніми каші, мелені крупи, вітаміни. Обов’язково повинні бути і продукти, багаті клітковиною. На відміну від дорослих особин, малюки гірше переносять перепади температури, тому важливо, щоб вони росли в теплому приміщенні.

Здоров’я і вага півня також залежать від годівлі. Найчастіше півників годують їжею для бройлерів, щоб вони «розросталися» в сантиметрах і кілограмах.

Відгуки заводчиків

За словами тих, хто займається розведенням курей, дана порода є по-справжньому унікальною. Насамперед тим, що невибаглива у догляді, швидко росте, має соковите м’ясо і у другому поколінні продовжує утримувати всі ці властивості. Підвищена несучість — великий плюс, про який згадують заводчики. Власники курей цієї породи рекомендують тримати птахів, яких планують зарізати, в окремому приміщенні.

Заводчики задоволені і характером птахів, які відрізняються поступливістю. За відгуками, білі курочки даної породи трохи крупніше, ніж різнокольорові. Птахівників також тішать яйця кремового кольору з яскравим жовтком. За розміром вони більше, ніж звичайні, що приваблює і покупців, охочих поїсти свіжі яйця, і самих господарів.


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *