Основні способи зберігання моркви

Моркву вирощують всі городники, і після її збирання перед кожним постає завдання, як зберегти свій урожай. Досвідчені городники вже знайшли для себе оптимальний варіант зберігання цього овочу, а ось початківці дачники часто стикаються з проблемами в цій справі. Тому спеціально для них хочу розповісти про декілька перевірених способів зберігання моркви, які використовую або я, або мої знайомі. Всі вони дозволяють зберігати врожай без особливих втрат протягом тривалого періоду, і серед них кожен зможе вибрати для себе найбільш підходящий. Але варто зауважити, що при використанні того чи іншого способу слід закладати на зберігання виключно пізньостиглі сорти моркви, які були прибрані в призначені терміни із застосуванням правильної техніки збирання.

Зберігання коренеплодів в піску, мабуть, можна назвати найпопулярнішим серед городників, які мають в своєму розпорядженні прохолодний льох, підвал або яму в гаражі. Пісок дійсно збільшує термін зберігання моркви, оскільки підтримує температурний режим на постійному рівні, скорочує випаровування вологи з коренеплодів і гальмує розвиток грибкових хвороб. Його насипають невеликим шаром на дно ящика або спеціально обладнаної засіки, потім викладають підготовлені коренеплоди так, щоб вони не торкалися один з одним. Кожен шар моркви пересипають шаром піску, повторюючи процедуру до тих пір, поки ємність не заповниться доверху.

Морква відмінно зберігається в хвойній тирсі, яка завдяки своїм бактерицидним властивостям значно підвищує лежкість коренеплодів. Соснові тирса не тільки перешкоджає виникненню гнилі на моркви, але й стримують її проростання. В даному випадку коренеплоди закладаються на зберігання точно так же, як в попередньому варіанті, тільки замість піску беруть тирсу.

Морква відмінно зможе зберегтися в поліетиленових пакетах. Для цієї мети підійдуть пакети будь-якої місткості. Підготовлені коренеплоди укладають в пакет і зберігають в прохолодному місці. Але варто пам’ятати, що при зберіганні морква виділяє вуглекислий газ, який в зав’язаному пакеті досягне занадто великої концентрації, в результаті чого урожай може швидко зіпсуватися. Тому пакети залишають відкритими, або зав’язують, але роблять з боків кілька отворів. Концентрація вуглекислоти в даному випадку виявиться оптимальною і буде перешкоджати розвитку патогенних мікроорганізмів. У цих же цілях, я рекомендую в кожен такий пакет з морквою насипати по жмені просіяної деревної золи. Також цей овоч чудово зберігається, якщо використовувати не плівкові пакети, а поліетиленові мішки з-під цукру. Вони міцніші і зможуть прослужити не один рік.

Запобігти в’яненню коренеплодів і зберегти їх до наступного сезону допоможе звичайна глина. Для цього глину заливають водою на 3-4 дні для розбухання, періодично перемішуючи вміст, і поступово доводять її до консистенції густої сметани. Перед закладанням на зберігання кожну морквину необхідно вмочити в глиняну бовтанку, а потім добре просушити до тих пір, поки глиняний «панцир» повністю не затвердіє. Такі коренеплоди укладають в ящики або засипають в засіки і зберігають в прохолодному місці.

Один мій знайомий щорічно привозить з лісу по мішку вологого моху і їм перешаровує моркву при закладці на зберігання. Для цього він в підвалі свого приватного будинку спорудив великий засік, який після заповнення урожаєм прикриває брезентом. Якось була у нього в гостях в кінці весни і була надзвичайно здивована, побачивши його моркву. Вона до цього моменту мала такий вигляд, ніби щойно була зірвана з грядки.

А для тих, у кого знайдуться в господарстві великі емальовані каструлі, можна порекомендувати використовувати їх для зберігання цього овочу. Очищені і добре просушені коренеплоди укладають щільно один до одного у вертикальному положенні в таку каструлю, зверху накривають серветкою і закривають кришкою. В таких ємностях морква відмінно збережеться протягом тривалого періоду.

Також зберегти урожай допоможе лушпиння цибулеві і часнику. Спеціально для цих цілей я збираю його протягом усього року і перешаровую нею моркву, яку тримаю в ящиках в погребі. Фітонциди, що виділяються з лушпиння, запобігають гниттю коренеплодів, і урожай відмінно зберігається до нового сезону.

Деякі дачники, які не мають свого погреба, частину врожаю зберігають в землі прямо на грядці. Моркву при цьому не викопують, а тільки обрізають бадилля з кожного коренеплоду. Цю процедуру слід провести перед настанням заморозків, а грядку з морквою при цьому необхідно засипати грубозернистим піском, зверху накрити поліетиленовою плівкою, а на неї товстим шаром укласти мульчу, в якості якої можуть бути використані опале листя, будь-які рослинні залишки, тирса, перегній і т .п. Шар мульчі знову необхідно накрити плівкою і залишити коренеплоди можуть зимувати під таким укриттям. До весни вони відмінно збережуться і можуть бути викопані з настанням першої відлиги.

Кудріна Ірина

Бабушкин сад has written 1695 articles

Leave a Reply