Меню курчат бройлерів: чим і як годувати?

Для того щоб курчата-бройлери швидко росли і правильно розвивалися вони, як ніхто інші, мають потребу в збалансованому харчуванні. Нічого надприродного немає, всього лише необхідний набір інгредієнтів і дотримання режиму. Чим годувати курчат бройлерів, давайте дізнаємося разом.

Правильне годування курчат бройлерів

Сьогодні серед багатьох власників бройлерів існує така думка, що птицю вкрай важко вирощувати на натуральних звичайних кормах (зерно, мішанки, комбікорми). Як правило, вважається, що до їх раціону слід додавати різні гормональні добавки і антибіотики. Те, що бройлери більш схильні до різних захворювань і більш чутливі, ніж курчата, наприклад, звичайних сільських несучок — це правда. Але й виростити їх здоровими і міцними можна на звичайних «сільських» кормах. Всього лише слід знати кілька важливих моментів.

Годувати курчат-бройлерів можна двома способами: покупними спеціальними комбікормами, розробленими з врахуванням вікових потреб курчат, а також звичайним зерном з вітамінними і мінеральними добавками. Такі комбікорми діляться на три групи:

Стартовий — це первинний корм для вирощування курчат, який містить підвищену кількість білка (будівельний матеріал). Таку суміш використовують з моменту вилуплення курчат.

Відгодівельний — це раціон для росту птиці, який забезпечує максимальне накопичення м’язової тканини. Також, він сприяє формуванню і фізіологічному дозріванню білкової тканини курчат.

Фінішний — корм, розроблений для годування дорослих бройлерів. У цій суміші міститься вже незначна кількість білка, але є багато вітамінів і мінералів.

Другий спосіб вирощування бройлерів більш прийнятний, оскільки постійно купувати дорогі суміші не кожен може собі дозволити. І це досить економічно. Отже, будемо розглядати звичний спосіб того, як годувати птахів. Головна тут умова — збалансованість. На відміну від звичайної курки бройлерам крім зерна, зелені і різних добавок потрібно багато білків, жирів, вуглеводів і вітамінів.

Як годувати курчат бройлерів?

Отже, у вас з’явилися курчата бройлерів, тепер всю увагу варто сконцентрувати на їх харчування. Від цього буде залежати не тільки здоров’я птиці, але і її життя. Пам’ятайте — бройлери украй сприйнятливі до змін їжі і до її якості.

Скільки разів годувати?

Як ми вже говорили, збалансованість — головна умова годування птахів, але також важливо і його кількість. Отже, бройлерів годують досхочу багато разів:

У перший тиждень — 8 разів на добу;
Другий — 6 разів;
Третій — 4 рази;
Від місяця — 2 рази вранці і ввечері.

Коли що давати?

У перші дні можна застосовувати те ж меню, що і для звичайних курчат яєчних порід — пшоно, вівсяну крупу, яйця, мелену кукурудзяну крупу, пшеницю і овес. Всю зернову суміш слід ретельно просівати, щоб не траплялися плівки і сміття. Такий корм повинен становити приблизно 65% від усієї маси раціону. Інша частина — зелень (починаючи з 3 дня життя).

Після 5-денного віку малюкам можна починати давати трав’яне борошно по 2-3 грам в день. Потім поступово цю норму можна збільшувати до 5 грам.

Після 10 днів курчатам обов’язково потрібно внести в меню рибні та столові відходи. Спочатку по 5 грам на одного, потім по 10-15 грам на одне курча в день. Білкова їжа дуже необхідна для набору ваги, але поки її слід давати тільки рослинного походження. Наприклад, арахісову, соняшникову або соєву макуху.

Починаючи 20-денного віку меню слід ще більше урізноманітнити. Тепер приблизно 15% зернової суміші можна замінити вареною картоплею. Дуже важливо в раціон внести білок, наприклад, молочні продукти — сир, сироватку або кефір, кисле молоко.

Другий період життя менш вимогливий в плані харчування. У цей час основу раціону повинні складати зернові суміші, а також велика кількість соковитих кормів. Трава, трав’яна різка, терті овочі, картопля — все це джерела необхідних вітамінів. А ось дозу продуктів тваринного походження, рослинного з підвищеним білковим складом слід скоротити до мінімуму.

Приблизно до 2-2,5 місяців курчата повинні важити близько 3 кілограмів. При правильному кормі цього досягти нескладно і без спеціальних добавок і підгодівлі.

Що можна давати курчатам-бройлерам?

Багато господарів пишуть, що їх курчата-бройлери їдять, як поросята — все підряд. Мовляв, дають їм всі відходи зі столу. Але це далеко не правильно, адже найчастіше їжа зі столу не приносить користь курям. Якщо, наприклад, можна давати каші — це так, але що ще — давайте розберемося більш детально.

Овочі

Овочі є відмінним джерелом додаткової клітковини і вітамінів для бройлерів. Особливо важлива курчатам морква. Її слід вводити в мішанки з 5-денного віку в подрібненому вигляді. Приблизно 5 грам на одну особину. Буряк і капуста також корисні, їх можна давати в сирому подрібненому вигляді. А от картопля тільки варену і м’яту.

Вітаміни

Організм бройлерів вкрай чутливий до нестачі вітамінів. Тому малюкам для хорошого розвитку постійно дають спеціальні вітамінні добавки або, так званий, трівітамін. Наприклад, з 5-го дня в корм потрібно вводити вітамін А і Е. Потім зазвичай готують масляний розчин з вітаміном А, Е і Д2. Для цього на літр олії додають по 10 мл кожного вітаміну. Зберігати таку суміш потрібно в холодильнику і давати два рази на тиждень по чайній ложці на 1 кілограм корму.

Трава і зелень

Ще один важливий момент раціону бройлерів — зелень. Вона повинна бути кожен день. Якщо малюки ростуть взимку, коли немає багато трави, то додавайте зелень пророщеного зерна.

Мінеральні добавки

Крейда, черепашка подрібнена, кісткове борошно — це також все необхідне для росту птахів. Їх дають по 3 грами на одну особину з 5-денного віку. Також з першого тижня життя в окрему годівницю потрібно насипати дрібний гравій (3-5 мм). Така добавка допомагає перетравлювати їжу, особливо зернову, підсилює моторику. Однак не можна давати пісок.

Якщо у вас немає можливості добути гравій або черепашку, тоді купите в спеціалізованому магазині мінеральну добавку для курчат. Це також допоможе вашим малюкам добре рости.

Бабушкин сад has written 1695 articles

Leave a Reply