Народні способи позбутися попелиці на деревах


Попелиця в саду і городі частий непрошений гість. Боротися з нею треба нещадно. Інакше зав’язі можуть обсипатися, а листя скрутяться і теж почнуть обсипатися. Крім цього тля поширює вірусні хвороби, забруднює виділеннями поверхню листя, в результаті на них поселяються грибок.

Позбутися від попелиці дуже важко, так як кожні 5-7 днів відроджуються нове покоління цього шкідника. Тому обробку проводять двічі — при появі попелиці і через тиждень — після першої обробки. У справу йдуть розчини Конфідору, Іскри золотий, Апачі, Актари і фуфанон.

Порада
Краще віддавати перевагу системним препаратам, так як в листі що скрутилося попелиця практично недоступна для контактних препаратів.

Також можна боротися з попелицею настоями попелу, цибулі, часнику, гіркого перцю, чистотілу, молочаю та інших рослин. Навіть звичайний мильний розчин здатний знищити тлю, огортаючи її плівкою.


Незважаючи на те, що попелиця, або як її називають в народі, тля вразлива для препаратів, краще займатися не лікуванням дерев, а профілактикою появи цього шкідника. Для цього дерева і чагарники обприскують розчином господарського мила з невеликою кількістю рослинного масла. Обробку потрібно повторювати через 2-3 дня. Таке дворазове обприскування дозволяє майже повністю позбавитися від попелиці.

Тільки обприскувати рослини треба правильно — щоб розчин обов’язково потрапляв на зворотну сторону листя. Адже тля пасеться саме на внутрішній стороні.

Порада
Хімічні препарати застосовують тільки якщо попелиця масово розмножується. Під час захисних обприскувань корисно чергувати препарати.

Можна боротися з тлею та по-іншому. Наприклад, якщо лист грубіє, то тля не може прокусити його шкірку і йде на більш ніжні рослини. Тому якщо дерево або кущ добре підгодувати золою, тля залишає таку рослину. Теж відбувається, якщо дерева обробити суперфосфатом або сірчанокислим калієм — і підгодівля, і захист від попелиці.

Стовбури дерев треба білити вапном — це теж зменшить ймовірність появи попелиці. Не менш важливо вчасно видаляти бур’яни, тому що перший час тля годується і розмножується саме на бур’янах.

Якщо все це не допомагає, тоді треба скористатися інсектицидами.


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *