Рятуємо город від нестерпної спеки

Незвичайна спека обернулася для багатьох з нас важким випробуванням. Хтось рятує від спеки себе, коханого, хтось — домочадців…

Раз прийом, два прийом

Основних прийомів, які городник може використовувати для порятунку рослин від спеки, два: забезпечити їх водою і зробити затінок. (Який прекрасний привід похвалити себе тому, хто вчасно обзавівся поливної системою, а крапельним поливом — тим більше!)

Перший, добре відомий прийом економного водопостачання — це «адресна роздача», тобто полив в борозни або лунки, безпосередньо під корінь. Другий — підтримка ґрунту в пухкому стані, щоб він краще вбирав вологу і менше її віддавав; чим більше в грунті пір, тим краще. Частина води, що надійшла з поливом, випаровується рослиною, а частина йде прямо з поверхні землі; ці втрати скорочує мульчування (торф, сіно, трав’яна січка, тирса). Шар матеріалу для мульчі не повинен бути товстим: 3-7 см, щоб не зопрівав і не горів.

Можна притінити рослини. В залежності від їх розміру та кількості використовують вербові гілочки, сітку від комах, імпровізовані ширми; головне, щоб тінь була ажурною.

Не переборщити!

У дні нестерпної спеки здається: скільки не поливай, багато не буде. Але це не так. Один з мінусів рясного поливу — те, що він вимиває поживні речовини. Виходить, що людина старанно ллє воду, кабачки і огірки жодного разу не зів’яли, а потім листя зблідли, а плодоношення майже припинилося — голод! Друге — це утворення кірки. Особливо «забиває» землю потужний струмінь з шланга. Щоденні поливи невеликими дозами небажані, тому що рослини забирають спочатку воду з глибших шарів, а ми його не заповнюємо, зволожуючи тільки верхній. Так ми стимулюємо розвиток молодих активних корінців близько до поверхні грунту, яка може швидко пересихати. Через тиждень на спеці в такому режимі можна виявити, що рослини в’януть без щоденного поливу, але ж ми самі в цьому винні. Полив в лунки по 3-5 літрів з подальшим розпушуванням краще забезпечить вологою і потребує менше зусиль.

Ось що доведеться поливати кожен день — це рослини в контейнерах. Варто дозволити земляному кому висохнути, як він починає пропускати воду, вбираючи тільки малу її частину. Відновити здатність грунту вбирати і утримувати воду після того, як він пересох, набагато важче, ніж поливати своєчасно. Допомогти позбутися поливу нон-стоп може установка піддону або резервуара, з якого вода повільно сочилася б (наприклад, фляга з-під води з підібраним за розміром отвором в кришці).

А як не згадати ще раз добрим словом полив крапельний, який грунт не вимиває, і на потрібну глибину може промочити, і утворенню кірки не сприяє. Готові поливні системи для городників дорогі, але умільці-конструктори виготовляють їх з підручних матеріалів, а вже нинішнє літо стимулює їх як ніколи.

Бабушкин сад has written 1695 articles

Leave a Reply