Як правильно напоїти коня?

В этой теме 0 ответов, 1 участник, последнее обновление dosvidcheniy dosvidcheniy 1 год, 6 мес. назад.

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)
 • Автор
  Сообщения
 • #2578

  dosvidcheniy
  dosvidcheniy
  Участник

  Зауважимо, що з-поміж усіх сільськогосподарських тварин кінь найбільш чутливий до різних змін у годуванні та в атмосфері, а тому власникам слід пам’ятати про це постійно.
  Для підтримання життєдіяльності організму й компенсації затрат енергії на роботу м’язів робочі коні повинні забезпечуватися достатньою кількістю поживних, біологічно активних речовин та води.

  Зменшення води у тканинах організму коня на 10% від норми викликає відчуття спраги, призводить до втрати спокою та апетиту, а втрата її на 20% — до загибелі, оскільки затримується виведення з організму продуктів обміну речовин, уповільнюється дія ферментів.

  Тож, аби запобігти такому негативному явищу, коня слід напувати не менше трьох разів на добу. Забороняється напувати коней водою з стоячих водоймищ, калюж, бо вона часто буває забруднена хвороботворними мікроорганізмами та гельмінтами, які можуть призвести до важких інфекційних та паразитарних хвороб.

  Вода для коней має бути чистою, приємного запаху, смаку і не містити хімічних та органічних речовин. Бажано, щоб вона мала температуру тіла тварини. Середньодобова потреба робочого коня у воді становить 40-50, а за жаркої погоди та напруженої роботи доходить до 70-80 л.

  У стайнях робочим коням заливають воду з трубопроводу у спеціальні місткості, а на вулицях біля колодязів облаштовують жолоби, де вона нагрівається до температури зовнішнього середовища.

  Коней напувають перед годуванням, тому що після нього відбувається перемішування корму з водою, що порушує його перетравлювання та засвоєння.

  Заборонено напувати спітнілих після роботи коней холодною водою, оскільки це може призвести до застудних захворювань або до ревматичного запалення копит з відростанням копитного рогу, що призводить до кульгавості та втрати належної працездатності коня.

  Часто виробничі умови вимагають напувати коней прохолодною водою, однак перед цим вони повинні заспокоїтися та охолонути. У таких випадках даванку води обмежують, коней не розгнуздують, а на дно відра кладуть жмут сіна, трави або листя, щоб вони пили воду малими ковтками.

  Після такого водопою тварин відразу використовують для роботи, не даючи їм відпочити. Проводячи ці процедури, до коней слід ставитися спокійно, лагідно і водночас вимогливо.

  Дотримуючись наведених рекомендацій, господар збереже гарну робочу форму коня, а відповідно і його продуктивність.

Просмотр 1 сообщения - с 1 по 1 (всего 1)

Для ответа в этой теме необходимо авторизоваться.