Якою має бути ідеальна теплиця?


Експерти розрахували параметри каркаса і товщину полікарбонату з урахуванням погоди в нашому регіоні

В Україні буває як холодне дощове, так і спекотне посушливе літо, а кількість мокрого снігу ближче до весни б’є всі рекорди. Але, незважаючи на круті «погодні гойдалки», якихось особливих характеристик теплицям не потрібно. Головне, конструкції і полікарбонат краще купувати заводського, а не кустарного виробництва.

Вибираємо полікарбонат для теплиць

Полікарбонат дозволяє збільшити схожість і врожайність культур — це факт. Крім того, теплиці з полікарбонату чудово вписуються в ландшафт садової ділянки завдяки естетичному зовнішньому вигляду. Але крім цього будь-якому садівникові ще хочеться, щоб теплиця прослужила довго і не доводилося щосезону міняти її покриття. Так як же правильно вибрати полікарбонат, щоб він був довговічним і залишався прозорим протягом багатьох років?

Більшість виробників дають гарантію на матеріал на термін від 5 до 10 років. Матеріал належної якості в дійсності може прослужити набагато довше при правильній експлуатації. Але як відрізнити якісний матеріал?


В першу чергу, поцікавтеся у продавця захистом від УФ-випромінювання. Під впливом ультрафіолету полімерні ланцюжки полікарбонату руйнуються, листи жовтіють, втрачають прозорість і міцність і з часом розсипаються. Щоб запобігти цьому процесу, на зовнішню поверхню листів наноситься спеціальний захисний шар, який поглинає УФ. Це досить дорога і складна технологія, володіють нею лише деякі підприємства, і це єдиний ефективний захід. Так званий «захист в масі» може лише трохи сповільнити, але не зупинити руйнування полікарбонату. Тому при виборі полікарбонату, перш за все, необхідно упевнитися в наявності захисту від УФ. Листи з таким захистом мають відповідне маркування.

На міцність полікарбонату впливають не тільки його товщина, а й вага. При одній і тій же товщині вага листів може бути різною. Легше листи стають за рахунок зменшення товщини стінок і ребер стільникового полікарбонату, що, звичайно ж, позначається на міцності. З таким полікарбонатом лати каркаса повинна бути більш частою.

Якого розміру повинна бути оптимальна теплиця?

Каркас з оцинкованої профільної труби: дуги 20х40 і поперечки 20х20. Перетин металу — від 1 мм
Для якісної агротехніки необхідні двоє дверей і як мінімум дві кватирки
Орієнтація захід-схід дає максимум світла, найсильніше — по південній стороні. Розташування південь-північ — рівномірне, але менш інтенсивне освітлення
Полікарбонат з УФ-захистом. Краща товщина — 8-10 мм, але зазвичай використовується 4-6 мм
З шириною теплиці в 3 м і висотою в 2 м (довжина дуги 6 м) перевитрата полікарбонату мінімальний
Полікарбонат кладуть на каркас так, щоб ребра розташовувалися уздовж ската (вертикально)
Стандартний крок між вертикальними дугами — 1 м, але для більшої жорсткості краще зменшити крок до 65-70 см

Більш детальну інформацію про ціни, умови продажу та технічну консультацію ви можете отримати на сторінці https://borrex-plus.kiev.ua/?pg=price.

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *