Пшеничне борошно: вбивця вашого здоров’я


Хліб — це більше елемент культурного наслідування, ніж продукт харчування. Хліб навіть кодифіковано, як вершину людських досягнень! Немає іншого продукту, що викликає настільки високу повагу, з якою люди в усьому світі відносяться до цієї їжі.

Але, на жаль, буханець хліба з пшеничного борошна сьогодні не той же самий, як у минулому. Раніше хліб являв собою один з основних продуктів повноцінного харчування, легкодоступних практично для будь-кого. Сьогодні комерційно вироблений хліб перетворений в буханку смачних, але порожніх калорій і вуглеводів, яких багато людей уникають за станом здоров’я. Так що ж змінилося?

Рафінування зерна знищує вміст харчових речовин

З одного боку, пшеничне борошно використовується для виготовлення більшості хлібних продуктів. Борошно вищого сорту є сильно переробленим і рафінованим, а це означає, що практично повністю позбавлене поживних речовин. Потім, щоб створити ілюзію, що це борошно ще корисне, виробники «збагачують» його синтетичними вітамінами і мінералами.


Показове дослідження, опубліковане в американському журналі клінічного харчування в 1971 році, в ході якого виявили, що процес денатурації знищує майже половину поживних речовин в зернах пшениці протягом перших 24-х годин після екстракції. Через 72 години (три доби) майже всі поживні речовини втрачаються, в тому числі більшість вітамінів групи В, вітамін Е і клітковина, які присутні в висівках і зародках зерна пшениці.

Перемелювання, рафінування і відбілювання перетворюють поживне зерно пшениці в порожній пшеничний крохмаль, форму простого цукру, який зберігає тепло у вигляді жиру. Так корисна пшениця перетворилася в некорисну субстанцію: борошно не містить майже жоден з 22-х вітамінів і мінералів, природним чином присутніх в цільній пшениці, а тільки невелику кількість клітковини, лінолевої кислоти (омега-6), вітаміну Е, а також лізину, необхідного компонента синтезу білка.

Збагачене борошно токсичне для організму

Цю муку штучно «збагачують» поживними речовинами, які були втрачені під час обробки. Але це не зовсім так. Так звані «вітаміни», які додають назад в рафіноване борошно, є синтетичними самозванцями, які організм не може навіть використовувати. Це стосується, наприклад, фолієвої кислоти, синтетичної форми природного фолату (вітаміну B9). Фолієва кислота не піддається того ж метаболічному циклу, як фолат, який метаболізується в придатну до вживання форму слизовою оболонкою тонкої кишки. Замість цього фолієва кислота надходить прямо в печінку, де вона обробляється так нераціонально, що закінчується введенням в кровотік не метаболізуючись, чим провокує ріст пухлин.

Отже, збагачене борошно є по суті прихованою формою простого цукру з добавкою синтетичних вітамінів і мінералів, які, для всіх намірів і цілей, повністю токсичні для організму. Ожиріння, серцево-судинні захворювання стали масовою проблемою після того, як мука стала загальновживаною.

Гарне правило полягає в тому, щоб з’їсти продукти якомога ближче до їх природного стану, наскільки це можливо. Вплив кисню (окислення) погіршує поживні речовини. Можливо, найкращий спосіб споживати зерна в пророслій формі. Пророщування захищає не тільки зерна від денатурування, це також робить їх більш засвоюваними, а їх поживні речовини більш доступними.

Роль шлунково-кишкових і системних ензимів

Пророслі продукти містять приблизно в 100 разів більше ферментів, ніж їх непророслі аналоги. Ферменти виконують функціональні ролі в травленні і поживній асиміляції. Травні ферменти допомагають отримати більше поживних речовин з їжі, яку ми їмо, а системні (протеолітичні) ферменти допомагають нашому організму краще засвоювати ці поживні речовини.

Тому, друзі, так важливо дотримуватися природних рецептів приготування їжі. Ваш організм буде вам вдячний. Ви будете почувати себе краще і жити довше більш здоровим життям. Ви також можете показати позитивний приклад іншим, щоб навчити цінувати реальну їжу з цілісних, живих продуктів.

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *