Як правильно використовувати тирсу в якості добрива


Тирса — дуже корисна річ в саду-городі. Її можна використовувати як мульчу, а якщо тирси багато, то нею навіть можна замінити гній і інші органічні добрива.

У чому перевага використання тирси? В тому, що вона недорога і працює довше, ніж той же самий гній. Але з нею треба вміти працювати, тому що якщо ви від душі удобрите грунт свіжою тирсою, то ваші рослини можуть згоріти. З тієї ж причини не можна посипати малинник товстим шаром тирси. У всьому повинна бути міра.

Чим хороша тирса? Вона відмінно розпушує ґрунт, створюючи ідеальне середовище для росту рослин. Але! Тирсу треба використовувати не свіжу, а добре перепрілу — коричневого кольору. Процес перепрівання тирси нешвидкий. І якщо ви її просто насиплете в купу, то цей процес займе п’ять, а то й усі десять років. Але цей процес можна прискорити в рази, якщо поливати тирсу розчином аміачної селітри або сечовини, намагаючись промочувати всі шари (купу треба регулярно ворушити).

Є і ще одна особливість тирси — вона може сильно підкислити грунт. У південних регіонах, де переважають карбонатні грунти, це навіть добре, чого не можна сказати про Середню смугу або північні райони. Там перед внесенням в грунт тирсу потрібно змішати з вапном, і тільки потім розсипати її по грунті перед перекопування. Ще корисніше буде змішати тирсу з гноєм або компостом. Справа в тому, що, розкладаючись, тирса використовує з грунту азот, а органіка містить цей елемент в надлишку.


Порада від «Бабусиного саду»
Є просте правило — зі свіжим гноєм треба використовувати свіжу тирсу, а з перепрівшим гноєм – перепрівши тирсу.

Коли вносити тирсу в грунт? Вносити тирсу можна або восени, або взимку. Навесні ж краще віддати перевагу іншим добрив. Дуже корисно використовувати тирсу в теплицях або парниках. Там спочатку укладають шар гною, потім шар тирси, потім листя. Після чого всю «перину» накривають родючою землею. Через два тижні грядки осядуть і можна починати посадки.


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *