Що робити щоб кури несли більше яєць


Реальні поради щодо збільшення несучості курей, випробувані і перевірені практикою.

Кількість яєць яке знесе курка повністю залежить від умов утримання та годування.

Головні аспекти утримання і годування курей влітку для збільшення несучості

Влітку все набагато простіше. У раціон птиці включається багато трави, даються надлишки фруктів (у нас кури люблять яблука), овочів, коренеплоди. Плюс до цього — літнє сонечко, яке також сприяє несучості. Але сонечко корисно теж в нормі. Якщо на вулиці температура вище 28 градусів, то несучість може зменшитися.


Щоб цього не сталося необхідно на вигульній майданчику поставити навіс. І ще, дуже добре рятує курочок від спеки — це наявність постійно свіжої води і в міру можливості, я ще даю їм кисле молоко. Кисле молоко рятує їх від спеки і сприяє збільшенню несучості. Птах у нас ходить вільно по всьому заднього двору, знаходячи собі черв’ячків, мошок, скльовує камінці.

Гнізда розташовані в літньому сараї (побудований з дерева), там включена лампочка на 25Вт і там напівтемрява і курочки охоче несуться в гніздах.

Так як я влітку курям даю кисле молоко, то препарат для несучості я не застосовую. А щоб не розкльовували яйця іноді (2 рази на тиждень), додаю в мішанку крейду.

Підвищення несучості курей взимку

Взимку утримання курей стоїть на першому місці. Для того щоб вони добре неслися, необхідно, щоб в приміщення було сухо, тепло, світло і було свіже повітря. У нас, приміщення, де знаходиться птиця, опалюється. Чоловік зробив пічку, яка топиться дровами. Крім тепла у нас постійно є в наявності зола, де курочки з задоволенням купаються.

Підлога в приміщення дерев’яна, а зверху кладемо солому або тирсу. Підстилку прибираємо в міру забруднення. А для того, щоб забезпечити птицю свіжим повітрям, в приміщення є вентиляція. Несучість також залежить від тривалості світлового дня. Світло ми включаємо в 7 ранку, а вимикаємо о 22 годині.

Годую я своїх курей 3 рази в день. З ранку даю мішанку. Для цього з вечора варю ячмінь подрібнений і підмішую туди висівки, додаючи крейду, черепашку, препарат для несучості (я намагаюся препарат міняти). І ще дуже добре додавати в мішанку дріжджі пекарські. У мене 50 курочок і я, 2 столові ложки дріжджів заливаю теплою водою (1 літр) на ніч, а вранці додаю в мішанку.

Дріжджі даю 2 рази в тиждень. А ще дуже важливо не перегодувати птицю, а то вони у вас взагалі нестися не буде. Корми необхідно давати в такій кількості, щоб вони були з’їдені за 30 хвилин. Останній раз птицю необхідно годувати за годину до сну. У це годування даю їм зерно. Зерно намагаюся давати кожен раз різне. Один день даю пшеницю, інший ячмінь і т.д. Для зміцнення і підвищення опірності до інфекцій взимку необхідно давати курям риб’ячий жир. І ще, добре вигулювати птицю. Я це роблю при температурі не нижче -5°С градусів.

При такому утриманні і годуванні кури всю зиму дуже добре несуться. Наші курочки нас годують і себе забезпечують кормами.


Інші статті по темі:

Один коментар до статті “Що робити щоб кури несли більше яєць

  1. Аватар Сава висловив (-ла) думку:

    Коли мої гірше несуться, я починаю їх напихати білковими кормами. Ділюся з ними — морською рибою (не солоної), беру найдешевшу і спеціально готую сир, дешевий сир купую окремо, обрізки відвареної яловичини не шкодую, і шукаю місця, де водяться земляні хробаки. Наберу, скільки зможу, кличу курей, набіжать, з’їдять і на наступний день кожна видасть по яйцю. Доходить до того, що почала розводити хробаків в компостній купі. Іноді я їх випускаю гуляти, хоч вони і перериють сад / город так, що мені потім доводиться землю з компостної купи тягати і засипати ями, але зате нестися будуть краще.
    Можна ще їм давати мінеральні добавки. Є в зоомагазинах такі коробочки, черепашник намішано з різними дурницями. У розсипний або пресованому вигляді. Взагалі це начебто для канарок і папужок, але по ходу і курям відмінно згодиться. Купую мінеральні камені, і в товченому вигляді віддаю, вони з радістю клюють.
    Ще є варіант з перегодовуванням або недогодовування. Добова норма споживання корму становить 125 гр на 1 голову. Ось і порахуйте, скільки у вас голів, помножте на 125гр і ділите на 2 годування (ранок і вечір). Буває що кури погано несуться особливо в холодну пору року від недокорма, або в жарку — від перегодовування. Вони і пасуться, якщо пасуться, і корм отримують. Взимку у них потреба в їжі збільшується з холодами. Тому кількість корму яка поїдається курми в теплу пору року недостатньо для холодної пори.

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *