Як ми заробляємо на саджанцях


Вирощувати саджанці елітних сортів малини — це вигідний бізнес. Ціна на саджанці популярних сортів часто перевалює за 100 рублів за штучку, і це далеко не межа.

Якщо посадити сорти малини Гусар, Геракл, Міраж, Червону гвардію і інші, то можна серйозно підвищити свої доходи. Треба тільки залишати зростаючу поросль, і можна її продавати, викопуючи з грудкою землі.

Особливо багато порослі дає Геракл. Розмножити його можна особливо швидко. Роблять це так. Для отримання саджанців по обидва боки від рядка малини залишають 30 см землі для розростання кущів. По межі цієї ділянки корисно вкопати на глибину 20-30-сантиметровий шифер, щоб не вийшло пересортиці. Для отримання великої кількості порослі рядки треба підживити гноєм під перекопування, а після регулярно поливати.

Масове викопування саджанців проводять в жовтні — листопаді, коли пагони добре визріють. Для товарного вигляду можна залишити метрову або двометрову надземну частину. Хоча для посадки достатньо 20-30 см. Все інше можна зрізати.


Ще простіше виростити саджанці суниці. Для більш швидкого розмноження кущі саджають на саму родючу грядку. Так, щоб крім міжрядь була смуга в 40 см — для вкорінення розеток. Залишається тільки видаляти квітконоси і регулярно поливати рослини. Розетки пришпилюють до грунту і злегка присипають стебло землею. В цьому випадку з кожного куща можна отримати більше 10-15 саджанців. З огляду на те, що вони стоять на ринку в районі 10 грн., цей варіант досить вигідний.

Особливо хорошу розсаду отримують в стаканчиках. Для цього суницю пришпилюють у вкопані наполовину в землю пластикові стаканчики з землею. При посадці приживлюваність таких саджанців 100%.

Ще не пізно зробити відводки на агрус. Його укорінюють не так, як інші ягідники, а присипаючи верхівки пагонів. Вкорінюються у агрусу саме верхівки. Причому з одного куща іноді можна отримати до 150 саджанців. Якщо це цінний сорт, стійкий до борошнистої роси, або без голок, то проблем з реалізацією посадкового матеріалу не буде.

Дуже непогано можна заробити на саджанцях троянд, особливо якщо у вас є нові сорти. Для цього з куща нарізають живці довжиною 20-25 см. Їх прикопують, залишаючи тільки верхню бруньку. Всі живці накривають банками і тримають в такій «парильні» до пізньої осені. З одного добре розвиненого куща можна отримати більше 20 живців. Вихід саджанців зазвичай в районі 50%.


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *