Як лікувати кашель народними засобами?


Кашель може дошкуляти людині з різних причин. Особливо небезпечні демісезонні періоди, коли часта зміна погоди, вологість і вогкість можуть серйозно підкосити здоров’я. Як вилікувати кашель народними засобами і яка профілактика найефективніша — пропонуємо дізнатися з цієї статті.

Кашель у дорослого як симптом спостерігається в більшості простудних захворювань. Кашель присутній при ГРЗ, при застуді, при грипі та інших хворобах різного ступеня тяжкості. За своїм характером визначають: сухий кашель, вологий, відхаркувальний, залишковий (після ГРВІ), задушливий.

Кашель: ознаки і види

Якщо вас іноді наздоганяє вологий кашель з мокротою, яка легко відділяється, — не варто панікувати і звертатися в аптеку з питанням — чим лікувати мокрий кашель. Виявляється, такий кашель навіть корисний здоровому організму. Він очищає легені від слизу і мокротиння, разом з якими виділяються і шкідливі бактерії, що заселяють наш організм. Але якщо кашель сухий і такий що подразнює горло, а процес відкашлювання приносить дискомфорт і не дає полегшення, і це все супроводжує температура — варто звернутися до лікаря, основне завдання якого перетворити сухий кашель у вологий і допомогти організму в боротьбі за здоров’я.

Деякі симптоми можна недооцінювати, і наявність кашлю в тому числі, адже сам по собі просто так він не з’являється. Сильний кашель — це лише наслідок більш серйозного або ж хронічного захворювання, такого як застуда, алергія, запальні процеси бронхів. Перш, ніж лікувати кашель у дорослого, потрібно розуміти, який саме вид кашлю супроводжує ті чи інші хвороби. Отже:


Грип. Характеризується хронічним кашлем, який починається як сухий кашель, що перетворюється у вологий. Може відходити гній, а також процес відкашлювання нерідко супроводжується неприємним болем у грудній клітці.

Парагрип. Основний симптом — гавкаючий кашель, хрипота голосу, що з’являються в перші ж дні захворювання.

Трахеїт. Виділяється гнійна мокрота, кашляти боляче, звук при цьому виходить досить дзвінкий.

Гострий бронхіт. Основні наслідки — сильний, дзвінкий і гучний кашель, що супроводжується виділенням мокроти, причому спочатку хвороби вона має рідку структуру, а потім стає більш щільною. Особливо хворий страждає від кашлю в холодних, сирих приміщеннях, а також відразу після сну.

Пневмонія. Характеризується сильним і болісним кашлем, спочатку сухим, потім вологим, з виділенням мокроти. Після нападу кашлю може гостро боліти одне — більш ослаблене — легке.

ГРВІ. При ГРВІ слід побоюватися сухого кашлю, оскільки він травмує гортань і не дає токсинам природним шляхом виводитися з організму.

Синусит, риніт. Для захворювань, пов’язаних з ураженням слизової носа, характерні нічні напади кашлю, які виникають внаслідок закладеності носа. В такому випадку горло дере і викликає значний дискомфорт.

Як вилікувати кашель за допомогою народних засобів?

Лікування кашлю передбачає застосування комплексного підходу, а його варіації залежать від причини, яка і викликала цей неприємний симптом. Препарати, представлені в аптеці, відмінно допомагають в питанні «як позбутися від кашлю». Народні методи в боротьбі з ним також можуть виявитися досить ефективними.

Дуже важливо стежити за тим, щоб хворий протягом дня випивав якомога більше рідини. Це допоможе підтримувати баланс зневодненого в результаті рясного потовиділення організму, а також посилить виведення токсинів. Рідина дозволяє мокроті розріджуватись і швидше виходити природним шляхом. При ангіні і фарингіті корисним будемо вживання мінеральних вод підвищеної лужності.

Як вилікувати кашель у домашніх умовах

Будь-які ліки від кашлю, що мають назву муколітик, полегшують відхаркування і сприяють більш комфортному перебігу хвороби. До них відноситься такий безпечний рослинний препарат, як Бронхипрет. Засіб не тільки розріджує мокротиння, а й позбавляє від болю в бронхах, допомагає кашлю з’являтися рідше. Ще одна сильна властивість цих ліків — антибактеріальний і противірусний ефект. Це означає, що діють вони не тільки на наслідки застуди, а й на саму причину, з якої вона виникла.

Керуючись наведеними вище порадами, вам більше не доведеться шукати відповіді на запитання «як вилікувати кашель». Будьте здорові!

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *