Як отримати надранній урожай огірків з підвіконня


Вже зовсім скоро можна буде сіяти насіння огірків, щоб виростити на підвіконні самий ранній урожай. Адже день помітно стає все довшим. Правда, вибирати треба тіньовитривалі гібриди, інакше з плодоношенням можуть бути проблеми.

Не всі сорти підійдуть

У кімнаті добре ростуть тіньовитривалі гібриди Зозуля, Квітневий, Клавдія, Марінда, Аріна, Грібовчанка, Данила, Легенда, Мастак. Вони легко переносять не тільки брак освітлення, але і різкі коливання температури, низьку вологість повітря. До того ж догляд за ними найменш трудомісткий. А завдяки тому, що мають велику кількість жіночих квіток, вони відрізняються високою врожайністю.

Якщо будете вручну запилювати жіночі квітки, то можете посадити і гетерозисні гібриди Манул, Естафету, Кукарача. А ось сорти Іва, Домашній, Риковський, Марфинский і Російський хоч і не відрізняються високою врожайністю, зате виключно стійкі до зовнішніх несприятливих умов.

Новий гібрид Міський огірочок виведений спеціально для вирощування в кімнаті, на лоджії, балконі, а також з успіхом росте і плодоносить у відкритому і захищеному грунті. Це партенокарпічний (зав’язує плоди без запилення) пучковий корнішон сортотипу «балконний», тобто з невеликим листом. Володіє підвищеною тіньовитривалістю. Вступає в плодоношення на 40-41 день від сходів. Зеленці горбкуваті, довжиною 9-12 см, масою 75-90 см, на довгій плодоніжки. Зеленці довго не переростають; тривалий час залишаються дрібними і тонкими («пальчикові огірки»). У вузлах формується в середньому по 3-9 зав’язі.


Гібрид Міський огірочок просто вражає великою кількістю зав’язів на рослині протягом тривалого часу. Стійкий до оливкової плямистості, вірусу звичайної огіркової мозаїки, борошнистої роси, толерантний до несправжньої борошнистої роси. Засолювальні якості високі.

Кращий час для посіву — початок лютого

Для огірків більше підходять найсвітліші вікна, що виходять на південну сторону. Незважаючи на те, що вікна великі, обов’язково встановлюю додаткове освітлення, так як в лютому дні ще короткі. Тому щодня досвічувати огірки по 4-5 годин навіть в сонячні дні, а в похмуру і дощову погоду — протягом всього дня. Досвічувати рослини доводиться і тому, що погода в лютому буває морозна і у вікна температура низька, тому доводиться розставляти горщики з розсадою на столі біля вікна, де вже темнувато. Для підвищення температури, якщо в будинку прохолодно, встановлюю електричні обігрівачі. Але огірки не терплять і перегріву. Коли на вулиці стає тепло, то від опалювальної батареї захищаю їх екраном. Температурний режим в зоні міні-городу повинен бути в сонячну погоду 24- 26 ° С, в похмуру — 20-22 ° С, вночі — 18-21 ° С.

Для збільшення вологості на опалювальну батарею якомога частіше вішаю мокрий старенький махровий рушник. Провітрюючи кімнату, не допускаю протягів, до яких огірки дуже чутливі. Відібрані самі повноцінні насіння висівають в торфоперегнійні горщики, розставлені на піддоні, або відразу в окремі стаканчики. Як тільки з’являться сходи, підтримую оптимальну температуру і освітленість. У перші 2 тижні поливаю по необхідності. Коли у розсади розвинеться перший справжній лист, проводжу першу підгодівлю комплексною мінеральною сумішшю для огірків. Приблизно через місяць після появи сходів пересаджую рослини в окремі ємності більшого розміру. Для цих цілей дуже гарні 3-5-літрові відерця з білого пластику з-під водоемульсійної фарби. На дні роблю кілька отворів і насипаю 5-7-сантиметровий шар дрібного керамзиту.

Поживний грунт готую з городньої землі, піску і перегною, узятих в рівній кількості. Ще додаю по півлітровій банці деревної золи.

Підживлення і формування

Формую гібридні рослини, обмежуючи зростання бічних пагонів. Для цього в нижніх 5-6 вузлах їх прищипують повністю, а вище — на 1-2 вузла.

Поливаю відстояною водою кімнатної температури: в похмурі дні 2-3 рази на тиждень, в сонячні — щодня і рясно. Ні в якому разі не можна поливати рослини холодною водою з-під крана.

Удобрюють огірки 1-2 рази на тиждень з розрахунку 10-15 г суміші на 10 л води, виливаючи в залежності від віку і розвитку по 1-3 склянки на рослину. Перед внесенням поживного розчину спочатку поливаю огірки просто теплою водою.

Обприскую рослини свіжою теплою водою щодня. Робити це краще за допомогою ручного розпилювача. Важливо, щоб листя встигли до ночі просохнути.

Байков Федір Андрійович, овочівник-любитель


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *