Місячний посівний календар на лютий 2016 року


Для роботи з рослинами в лютому 2016 несприятливі дні: 7- 9, 22-23 лютого.

Лютий — місяць непередбачуваних погодних явищ. Морози починають чергуватися з сильними відлигами, що сприяє утворенню корки на поверхні снігового покриву. Лютневі відлиги небезпечніше самих лютих морозів. Тому вам доведеться провести на садовій ділянці більше часу, ніж зазвичай.

Посівний календар на лютий 2016

Посівний календар на лютий 2016 року

Роботи в саду та городі в лютому

В першу чергу треба подбати про захист дерев. Щоб уберегти стовбури від сонячних опіків і морозобоїн, повторно побілити штамби і скелетні гілки. Обв’яжіть підставу стовбурів ялиновим гіллям або зім’ятим папером, щоб усередині зберігався повітряний прошарок. Підгортають сніг в пристовбурні кола. Якщо під час відлиг утворюється корка, то руйнуйте її або прорубайте канавку для стоку талої води — це допоможе вам уберегти коріння дерев від випрівання.


Грунт в лютому максимально промерзає. Тому доведеться постійно перевіряти — наскільки добре укриті теплолюбні рослини. Продовжуйте роботи по снігозатриманню. Сніг — ваш головний помічник при утепленні посівів, багаторічників, газонів, суниці, плодових дерев і чагарників. Прибирайте сніг з доріжок і підкидає його на проблемні ділянки. Якщо снігу мало або він майже розтанув у відлигу, необхідно утеплювати торфом або ялиновим гіллям.

У зимовий час можете зайнятися заготівлею компонентів для компосту. Розбирайте їх по шарах, складуючи в певних місцях, щоб навесні почати компостування. Перевіряйте компост, зроблений з осені. Він повинен бути укритий поліетиленом, для захисту від опадів і утеплений. Намагайтеся додатково вкрити його снігом, щоб навесні не довелося довго розморожувати.

У лютому регулярно доведеться оглядати овочі в сховищах. У відлигу відкривайте для провітрювання вентиляційні отвори в льохах. Для зволоження повітря в приміщенні ставте ємності з мокрим піском, а при підвищеній вологості — з вапном або іншим поглиначем вологи. Оглядайте овочі та фрукти на предмет збереження, видаляйте зіпсовані. В кінці лютого починають рости бульби картоплі. Переберіть їх, обриваючи паростки. Якщо планували посадку ранньої картоплі, то частину насіннєвого матеріалу можете починати пророщувати. Цей прийом скорочує період вегетації на 2-3 тижні. Пророщування картоплі проводять в кінці лютого — початку березня протягом 30-35 днів.

Ретельно перевіряйте стан посадкового матеріалу квіткових видів (гладіолусів, тигридии, ацідантери, бульби бегонії, жоржини). «Сплячі» бульбоцибулини не повинні висохнути або прорости раніше весни. При виявленні гнилі або цвілі — відразу ж вирізайте пошкоджені місця до здорової тканини, присипаючи місця зрізів товченим вугіллям або золою. Якщо помітите появу довгих паростків у канн або жоржин, то перенесіть їх на зберігання в нижній відділ холодильника, попередньо обклавши коріння вологою тирсою. Цибулини що перейшли в стан спокою вигоночних рослин (тюльпани, нарциси) виймайте з горщиків і закладайте на зберігання до посадки у відкритий грунт.

У лютому доглядаємо за кімнатними та тепличними рослинами. При неможливості досвічування варто знизити температуру: розсада буде рости повільніше, зате не «витягнеться» і матиме більш здоровий вигляд. В кінці місяця сіють на розсаду перець, баклажани, помідори та інші овочеві культури.

До основних робіт лютого відносяться і підготовчі роботи до весняних посадок. Починайте запасатися всім необхідним: горщиками, ящиками для розсади, насінням, добривами, отрутохімікатами, укривними матеріалами. Проводьте необхідний ремонт інвентарю, купуйте техніку, займіться встановленням теплиці або парників.

Детальніше про те, як користуватися таблицею, читайте в публікації Місячний посівний календар на сайті «Бабусин сад».

Докладні рекомендації для кожного дня місяця ви знайдете в наших щоденних публікаціях. А ще, використовуючи запропоновану таблицю місячного посівного календаря, ви можете скласти власний план робіт, орієнтуючись на підказки з статей.


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *