Що потрібно робити щоб кури взимку несли яйця. Утримання курей зимою


Говорячи в цілому про те, як правильно утримувати курей в зимові місяці, то якихось особливих відмінностей немає. Але є певні тонкощі, які важливо враховувати. Що ж саме головне? Приміщення для птахів повинно бути як можна більш теплим. У ньому важлива чистота, сухість повітря і простір. Дуже значимо, щоб курям тут було дійсно зручно.

Існує помилкова думка фахівців про те, що в цей час кури просто нездатні нести яйця. Дане твердження вірно лише частково, оскільки ці місяці є періодом линьки птахів. Але виникає цілком логічне запитання: чи відбувається це протягом всієї зими? Як показує практика, даний процес не має таку велику тривалість. Причиною ж того, що взимку кури не несуть яйця, виявляється їх неправильне утримання і неповноцінне годування. Все досить просто — в приміщенні дуже холодно і малий світловий день.

Найчастіше курей розміщують в таких приміщеннях, які не призначені для цього. Як же можна взагалі говорити про те щоб кури несли яйця взимку, якщо птахам доводиться витрачати всю наявну енергію просто на те, щоб не замерзнути. Навіть 10 градусна температура зі знаком «+» в пташнику вже дозволить курям нести яйця навіть взимку. Як же зробити так, щоб здійснити це на практиці. Є два способи:

Розмістити в пташнику спеціальне джерело тепла, яке буде обігрівати приміщення. Втілити це в життя складно і для більшості занадто дорого.


Але можна обігрівати і природним чином пташник в холоди. Що ж потрібно для того, щоб в приміщення прийшло настільки нагально необхідне тепло? На підлогу кладеться солома (шар повинен бути великий — 25 сантиметрів). Робити це потрібно заздалегідь: в кінці літа. Підстилку залишають до того часу, поки на вулиці не потеплішає і не почнуться плюсові температури. Спочатку послід робить так, що підстилка звалюється. Лише після цього починається сам розігрів. Це дозволяє виділятися теплу, яке дуже значимо для птахів в даний час. Його достатньо для того, щоб температура постійно підтримувалася на необхідному рівні.
Також обов’язково роблять вентиляцію, яка буде витягати повітря і доставляти свіже.

Наступний момент, який потрібно продумати, сідало. Від підлоги воно розташовується досить невисоко (не більше 70-ти сантиметрів). Це дозволить теплу швидко зігрівати птахів, а не йти даремно у повітря. Перетин планок має бути таким, щоб птахи могли зручно сидіти. Щоб їх м’язи не напружувалися, і кури випадково не впали.

У годівлі немає особливих тонкощів. Варто активно давати птахам всілякі злаки, картоплю в вареному і потовченому вигляді, терті коренеплоди і полову. Їжа повинна бути теплою, ні в якому разі не холодною. Помічено, що кури так їдять набагато краще. У поїлки завжди повинна бути вода (не холодна). Також необхідна спеціальна годівниця з насипаним в неї дрібним гравієм. Потрібно це для того, щоб травлення птахів працювало вірно. Приносить це користь і для несучості.

Більшість птахівників дають пораду годувати курей сушеною кропивою. Ця добавка також ефективно впливає на те, щоб кури в холодну пору охоче несли яйця.

Оскільки на вулиці морозно, курям зовсім не хочеться туди виходити. При цьому абсолютно не має вирішального значення, чи обладнаний спеціальний зручний лаз і чи є просторий загін. Як же вирішити цю важливу проблему? Все досить просто: необхідно просто висипати зерно (всього кілька жмень). Цей хитрий прийом дозволить курям максимально довго порпатися, щоб зібрати всі розсипане зерно. Завдяки цьому простому способу, кури будуть регулярно гуляти.

Як з’ясовується, утримання курей взимку не представляє якихось особливих труднощів. Якщо ж ще добре за ними доглядати і повноцінно годувати, то можна регулярно одержувати від них яйця.


Інші статті по темі:

Поділитись своєю думкою

Ваша елктронна адреса не буде публікуватись. Required fields are marked *