Як, чим та коли обробляти плодові дерева навесні

Щоб восени зібрати повноцінний урожай красивих і цілісних плодів, потрібно подбати про дерева і чагарники ще навесні. Необхідно обробити і обприскати їх від різних шкідників і хвороб. Обприскувати потрібно всі плодові дерева і чагарники без винятку. Цю процедуру проводять в суху безвітряну погоду в той час, коли набрякли бруньки і листя ось-ось розпустяться.

Краще обприскування проводити вранці або ввечері, коли немає спеки. У продажу зараз великий вибір хімічних, комбінованих і біопрепаратів для проведення обробки саду. Це і всім відомий мідний купорос, і бордоська рідина, і емульсія «Абіга-Пік» і т.д.

Чим проводити обприскування — вибирати вам. Зазначимо лише, що: Хімічні препарати зручні тим, що швидко розчиняються у воді і мають зручну упаковку. Їх термін розпаду від декількох днів до 3-х тижнів. Комбіновані препарати допомагають за одне обприскування перемогти кілька видів шкідників. Повторної обробки не потрібно. Біопрепарати не містять жодної хімії, вони виробляються на основі різних мікроорганізмів і бактерій.

Обприскування дерев

Найпоширеніший і недорогий засіб для обприскування — розчин мідного купоросу. Але від того, що вартість його невисока, ефективність його не зменшується. Мідний купорос розводиться в такій пропорції: 100 г порошку на 10 літрів води. Такий розчин допомагає позбутися не тільки від шкідників, але і від цитоспорозу, бурої плямистості листя, плодової гнилі, парші, чорного раку, кучерявості листків, септоспороза та ін.

Проти кліщів і личинок які перезимували в корі добре допомагає обприскування колоїдною сіркою (при температурі вище 18 градусів) або Неорон. Проти довгоносиків допоможе установка на стовбурах ловчих поясів на основі клею. Від медяниці, листовійки, молі і попелиці, яблуневого квіткоїда необхідно обприскування препаратами «Кінмікс», «Інта-ВИР», «Децис», «Фастак», «Карате», Бордоська суміш (1%) або препарат «Абіга-Пік» (0,4%) використовуються для дерев і чагарників з різними термінами пробудження бруньок, а також у період вегетації.

Розчини для обприскування готують безпосередньо перед застосуванням. Таку обробку проводять за допомогою спеціального обприскувача або ручного насоса. Якщо дерева високі, необхідно подовжити шланг, щоб розчин потрапив навіть на саму верхівку. Обприскувати потрібно так, щоб розчин лягав на поверхню яку обробляєте у вигляді дрібних крапельок роси. Для цього наконечник апарату тримають на відстані не менше 70 см від рослини.

Бабушкин сад has written 1695 articles

One thought on “Як, чим та коли обробляти плодові дерева навесні

  1. Василій says:

    Підкажіть будь ласка, яблуні обробив Актарою до розпускання листя. Зараз вже яблуні готуються цвісти і сидить на них квіткоїд. Це Актара не спрацювала, чи не вчасно, чи погано обробив?

Leave a Reply